Kto z nas nie bawił się w poszukiwanie ukrytych skarbów? Emocje, radość, a przy tym czas spędzony na świeżym powietrzu. Geocaching pozwala na nowo wrócić do odkrywania tego co ukryte, do poznawania tego co najcenniejsze. Zabawa polega na odnajdywaniu skrytek nazywanych keszami, które są ukrywane w ciekawych miejscach związanych z naszą historią, kulturą, tradycją, turystyką. By je odnaleźć potrzebny jest jedynie telefon z GPS-em, który zaprowadzi nas do miejsca. Wcześniej mamy okazję zapoznać się z opisem danego miejsca po to, aby dowiedzieć się więcej na jego temat.

W ostatnim czasie w naszym powiecie powstało pięć tras geokeszingowych, które łącznie skupiają pięćdziesiąt ukrytych keszy. Skrzyneczki zostały schowane w miejscach związanych z Powstaniem Listopadowym, Powstaniem Styczniowym, I Wojną Światową, II Wojną Światową oraz z Henrykiem Sienkiewiczem. Było to jedno z działań projektu „Geocachingowy szlak walki i oręża” realizowanego przez Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej ze Stoczka Łukowskiego.

Duża część skrzynek znajduje się na terenie miasta Stoczek Łukowski. By je odkryć należy założyć bezpłatne konto na stronie www.opencaching.pl i rozpocząć zabawę. Geocaching to zabawa dla całych rodzin, jak również dla pojedynczych osób. Pozwala nie tylko na świetną zabawę, ale także na poznanie historii w ciekawy, atrakcyjny sposób.

Skrzynki powstałe w ramach projektu są dostępne na ogólnopolskim serwisie geokeszerskim: www.opencaching.pl. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie realizatora www.iksstoczek.org

Grant „Geocachingowy szlak walki i oręża” współfinansowany był ze środków PROW 2014-2020 otrzymanych przez LGD „RAZEM” na realizację projektu grantowego „Kultywowanie lokalnych tradycji i historii ukierunkowanych na innowacje na obszarze LGD „RAZEM”.

Data opublikowania: 05:54, 26 czerwca 2020

Kategorie: Aktualności